Futboll La Liga

Messi një ‘jashtëtokësor’, njihuni me 5 rekordet që theu argjentinasi sot në ‘El Clasico’

Përveç fitores së skuadrës së tij ndaj rivalit të përjetshëm, Real Madridit, mu në shtëpinë e tij, Lionel Messi ka pasur një të shtune magjike edhe në aspektin individual, duke i thyer pesë rekorde.

Messi u bë lojtari i vetëm në që i shënon mbi 15 gola në 10 sezone të njëpasnjëshme në La Liga.

Rekordet tjera që Messi theu sonte ishin:

Më së shumti gola në histori të El Clasicos: 25

Më së shumti asiste në histori të El Clasicos: 13

Më së shumti gola të shënuara kundër Real Madridit në histori të La Ligës: 17

Më së shumti gola të shënuara për një skuadër në pesë ligat kryesore evropiane: 526.

Related posts

Mourinho e paralajmëron Realin: Harroje De Gean

Q.Autor

Këshilla e Gatuzos për sulmuesin e Milanit: Gjej të dashur dhe bëj seks…

Q.Autor

USHTRIME ME NGA 10 VETË/ Barcelona nis stërvitjen në grup, trajneri Setien “përçan” skuadrën

Delo.autor

Leave a Comment