Futboll Seria A

Milan del nga kriza, dhuron spektakël ndaj Veronas dhe kualifikohet në çerekfinale

Milan ka shënuar fitore të lehtë prej 3:0 ndaj Veronas, për të kaluar në çerekfinale të Coppa Italia

Skuadra e Milanit pa problem ka kaluar në çerekfinale të Coppa Italia, duke mposhtur në San Siro skuadrën e Veronas me rezultat 3:0.

Golat për milanezët i shënuan Susso, Romagnoli dhe Cutrone.

Milan bëhet skuadra e tretë që kalon në çerekfinale të Coppa Italia, pas Interit dhe Fiorentinas.

 

Related posts

Nuk rinovon me PSG/ MILANI dhe BARÇA hidhen në sulm për mesfushorin francez

Isa.Autor

COVID-19 PUSHTON ZIKALTËRIT/ Inter kthehet në vatër infeksioni, anulohet ndeshja ndaj…

Delo.autor

SFIDA E KUPËS SË SHQIPËRISË ME KASTRIOTIN/ Mema para finales: Nuk fitohet me dëshirë, por me…

Delo.autor

Leave a Comment