Futboll Ligue 1

Rennes-PSG, njihuni me formacionet zyrtare (FOTO)

Lideri aktual i kampionatit francez, Paris Saint Germain do të zhvilloj ndeshjen e javës së 18-të në udhëtim te Rennes.

Skuadra e teknikut spanjoll Unay Emery në këtë ndeshje vije pas fitores 3-1 në fundjavën e kaluar ndaj Lille.

Ndërkohë edhe Rennes po kalon nëpër një formë të mirë ku në katër sfidat e fundit ka marrë 10 pikë.

Pritet duel i vështirë për Parisin pas formës së mirë që po kalon skuadra kuq e zi.

Por në gjashtë ndeshjet e fundit mes këtyre dy skuadrave, PSG ka shënuar po aq fitore me një goldallim fantastik 15-0.

Formacionet zyrtare:

Rennes: Koublek, Traore, Gnagnon, Mexer, Bensebaini, Danze, Lea Siliki, Andre, Bourigeaud, Mubele, Amalfitano.

PSG: Areola, Alves, Marquinhos, Kimpembe, Berchiche, Verratti, Lo Celso, Draxler, Neymar, Cavani, Mbappe. /Telegrafi/

Related posts

“PIPPO INZAGHI I RI”/ Gatusso: Ja kush është ai, kemi mundësi për më mirë

Isa.Autor

KLASIKJA/ Gattuso: Kam një lojtar që mund ta ndalë Ronaldon, gjesti i Mourinhos…

Isa.Autor

“ËSHTË GJITHMONË BUKUR KUR…”/ Deschamps i tregon RRUGËN Italisë dhe “VOTON” për Juventus-in

bora.autor

Leave a Comment