Futboll

​Njihuni me 10 futbollistët që ishin të pasur para se të bëheshin të famshëm

Disa futbollistë gjatë fëmijërisë së tyre kanë qenë shumë të varfër, por, me anë të futbollit janë bërë milionerë

Por, janë disa të tjerë që prej se ishin fëmijë familjet e tyre kishin para dhe ata nuk brengoseshin asnjëherë për anën ekonomike.

Disa prej tyre sot janë edhe ndër futbollistët më të mirë në pozitat e tyre, duke fituar edhe Topa të Artë.

Këta janë 10 futbollistët:

1.       Hugo Lloris – Ai vjen nga një familje e lartë në Nisë të Francës. Babai është bankier, ndërsa nëna është avokate

2.       Andrea Pirlo – Italiani ka lindur në një familje shumë të pasur. Babai i tij është sipërmarrës në Bresia

3.       Al-Saddi Gaddafi – Është djali i ish-liderit të Libisë, Muammar Gaddafi

4.       Mario Gotze –  babai i tij Jurgen Gotze është profesor i Universitetit të Teknologjisë në Yale

5.       Ciprian Marica –  babai i tij është një nga tregtarët më të pasur rumunë

6.       Mido – Ai është djali i një ish-futbollisti dhe biznesmeni të suksesshëm egjiptian

7.       Robin van Persie – Hlandezi vjen nga familje artistësh. Babai është skulptor, ndërsa mamaja është piktore dhe mësuese

8.       Kaka– Ndryshe nga shumica e brazilianëve ai nuk ishte i varfër. Babai ishte inxhinier, ndërsa nëna ishte mësuese

9.       Frank Lampard –  Djali i një ish-futbollisti të famshëm të West Ham

10.   Gerard Pique –  Katalonasi është djali i një sipërmarrësi dhe një drejtoreshe spitali

Related posts

Kamza paguan për ”rebelin”, Ahmataj pa dy sulmues

Sadik.Autor

Kane, gati t’i dëgjojë ofertat e Unitedit gjatë verës

Q.Autor

MOURINHHO E PËLQEN SHUMË/ Portugezi është “mollë e ndaluar”

Isa.Autor

Leave a Comment