Futboll La Liga

Belotti drejt “gjigantit” të La Liga-s

Andrea Belotti ishte një ndër zërat më të përfolur në merkaton e verës ku Manchester united dhe Milan ishin dy klubet që interesoheshin më shumë, por kurrë nuk erdhi oferta 100 milion euroshe që presidenti i Torinos të lejonte largimin e tij.

Tashmë në skenë është futur një tjetër klub, këtë herë nga La Liga, ku Atletico Madrid me Griezmann në largim e sipër kërkon që të marrë një tjetër super sulmues.

Francezi pritet të largohet drejt Manchester United ku shifra pritet të jetë më shumë se 150 milion euro, ndërsa Belotti do tu kushtonte dikur tek 70-80 milion euro, pasi këtë sezon nuk ka treguar asgjë dhe vlera e tij ka rënë.

Related posts

INTRIGA ME PORTIERIN DONNARUMMA/ Zbulohet prapaskena e “lamtumirës”, Juventus e nxori blof

Delo.autor

Veseli: Me Kosovën gabuam të gjithë, të marrim përgjegjësitë tona dhe të reagojmë

Sadik.Autor

I FIKSUAR PAS POKERIT/ Ja shuma marramendëse që ka humbur ish-futbollisti i Realit

Delo.autor

Leave a Comment