Futboll Premier League

City vazhdon të fitojë, Aguero ‘bisha’ e minutës së fundit

Manchester City ka shënuar fitore të vështirë prej 2:1 ndaj Bristol Cityt në Carabao Cup

Manchester City ka bërë një hap të rëndësishëm drejt finale së Carabao Cup, duke mposhtur në Etihad skuadrën e Bristol Cityt me rezultat 2:1.

Mysafirët kaluan të parët në epërsi në minutën e 44 me golin e Reid nga pika e bardhë, me të cilin rezultat shkuan në pushim të pjesës së parë.

Por, City u kthye fuqishëm në pjesën e dytë, duke shënuar dy gola me anë të Kevin de Bruyne 55’ dhe Kun Aguero në minutën 90+2.

Ndeshja kthyese do të zhvillohet në Bristol City

 

Related posts

LAJMI I FUNDIT / LUIZA GEGA nuk ja del të fitojë medalje, e mbyll e katërta (FOTO)

Isa.Autor

LIVE/ Kamza-Tirana: Dy raste të pastra shënimi, e pabesueshme çfarë humbasin sulmuesit (VIDEO)

Isa.Autor

PËSHTYU KUNDËRSHTARIN/ COSTA larg Juventusit: Bardhezinjtë gjejnë zëvëndësuesin

Isa.Autor

Leave a Comment