Futboll La Liga

Coutinho zë vendin e Neymarit, shoku i ri i Messit e Suarezit – së bashku shkuan në Camp Nou

Messi, Suarez dhe Coutinho kanë arritur së bashku në Camp Nou mbrëmë për ndeshjes me Alaves, ku Barcelona fitoi 2:1.

MSN-ja (Messi, Suarez e Neymar), ishin të pandashëm – gjithmonë së bashku. Por, vendin e Neymarit, që u largua nga Camp Nou për PSG-në gjatë verës që lamë pas, tani e ka zënë Philippe Coutinho.

Para ndeshjes me Alaves – Messi, Suarez dhe Coutinho kanë arritur së bashku në Camp Nou, vozitësi ishte pesë herë fituesi i Topit të Artë.

Pretendohej të ishte nata e Coutinhos në Camp Nou, që debutoi në La Liga me fanellën e klubit katalunas, por vëmendjen e mori Messi për magjinë dhe spektaklin që dhuroi në fushë, teksa shënoi golin fantastik dhe të fitores në minutën e 84’.

Coutinho u transferua nga Liverpooli në fillim të këtij muaji për 160 milionë euro.

Related posts

“MENDO TË BËSH TRAJNERIN”/ Tifozët e Manchester City-t i kthehen ashpër teknikut Guardiola

Delo.autor

Gazeta “Bild” publikon formacionin më të mirë në historinë e futbollit gjerman, zbuloni surprizat…

Sadik.Autor

“DO T’JU THYEJMË KËMBËT”/ Çfarë ndodhi pas kualifikimit të Laçit në Rumani

Delo.autor

Leave a Comment