Futboll La Liga

Tetë ndeshje me radhë, 11 gola – askush si Luis Suarez

Tetë ndeshje me radhë, 11 gola – Suarez është sulmuesi më efektiv aktualisht në Evropë.
Luis Suarez e ka ndihmuar mbrëmë Barcelonën duke shënuar golin e barazimit para se Leo Messit të vendosë fatin e katalunasve duke realizuar gol të bukur në minutën e 84’ për fitoren 2:1 kundër Alaves.

Kjo ishte ndeshja e tetë me radhë që Suarez gjen golin, duke shënuar 11 herë – lojtari i parë që arrin diçka të tillë në Top 5 ligat Evropiane (La Liga, Premierligë, Serie A, Ligue 1 dhe Bundesliga).

Suarez deri më tani ka shënuar 16 gola në La Liga dhe 18 në të gjitha garat në 29 paraqitje.

Related posts

Interi do zgjatjen e kontratës dhe rritjen e klauzolës së largimit të Icardit

Q.Autor

NUK KA AKORD ME MILAN/ Mbrojtësi Todibo zgjedh klubin gjerman…

Delo.autor

PORTUGALI-GJERMANI/ Trajneri Santos: Nuk i kemi frikë, jemi pretendentë për fitimin e Europianit

Delo.autor

Leave a Comment