Futboll International La Liga

(FOTO) Dita e parë e Coutinhos te Barça, ja kush e ka mikpritur!

 

Philippe Coutinho ka takuar sot për herë të parë shokët e tij të rinj të skuadrës, te Barcelona. Braziliani, i cili u transferua vetëm para pak ditësh në ‘Camp Nou’, është shfaqur mjaft i lumtur për këtë aventurë të re për të cilën ka kohë që përflitet.
Luis Suarez ka qenë ai që e ka pritur dhe i ka qëndruar më pranë yllit brazilian, kjo për shkak se të dy njihen mjaft mirë pasi kanë luajtur bashkë edhe te Liverpool. Më pas, Coutinho ka takuar me radhë Gerard Piquenë, patriotin e tij brazilian Paulinhon, por edhe trajnerin Valverde.
Gjithsesi, Coutinho nuk i është bashkuar shokëve të skuadrës në stërvitje, pasi vuan nga një dëmtim i lehtë në pulpë dhe pritet të debutojë në sfidën përballë Alavesit, të dielën e 28 janarit

                                                               

                                                                

Related posts

PANIK NË “EURO 2020″/ Mesfushori Eriksen humbi ndjenjat në fushë. Shikoni momentin kur rrëzohet në tokë (VIDEO)

Delo.autor

ZYRTARE/ Chiellini largohet nga Juventus pas 7 vitesh, e pret skuadra e Serisë B

Delo.autor

E BUJSHME/ La Liga zbulon situatën dramatike te Barcelona, 7 herë më pak buxhet për paga se Real Madrid

Delo.autor

Leave a Comment