Futboll Seria A

Igli Tare e konfirmon, Stefan De Vrij nuk largohet në janar

​Stefan De Vrij nuk ka ndërmend që të ndryshojë ambien, të paktën në këtë merkato dimërore.

Kështu raporton Gazzetta Dello Sport që thotë se mes Lacios së Igli Tares dhe mbrojtësit holandez është gjetur gjuha e përbashkët për të zgjatur kontratën.

Kontrata aktuale e mbrojtësit skadon më 30 qershor dhe për të pasur shërbimet e tij ishte interesuar skuadra e Interit, por edhe Barcelona.

“Nuk kemi afate, por e sigurtë është që nuk shitet në janar. Është një lojtar i rëndësishëm për skuadrën dhe do të na ndihmojë që të arrijmë objektivat tanë”, ka deklaruar Igli Tare për Gazzetta Dello Sport.

Related posts

KOMBËTARJA-21 PËSOI HUMBJEN E DYTË RADHAZI/ Kryetifozi i Prishtinës: Turp për Shqipërinë, festa pas fitores me Kosovën (VIDEO)

Delo.autor

Rusi 2018/ Legjenda e Meksikës pritet të marrë pjesë në botëror për herë të pestë

Sadik.Autor

MANCHESTER UNITED-SOUTHAMPTON/ Solskjaer synon epërsinë e fitoreve radhazi (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment