Futboll La Liga Sport

“MË VJEN SHUMË KEQ PËR…”/ “Jashtëtokësori” i dërgon mesazh emocional Ronaldinhos për vdekjen e nënës (FOTO)

Lionel Messi i ka shprehur ngushëllime ish-bashkëlojtarit të vet, Ronaldinho, për vdekjen e të ëmës, përmes një letre prekëse në rrjetet sociale.

Nëna e Ronaldinhos vdiq të dielën në mëngjes në moshën 71-vjeçare nga koronavirusi.

I pikëlluar nga ky lajm, Messi e publikoi në rrjetet sociale një mesazh ngushëllues në përkrahje të ish-shokut të skuadrës.

“Ronnie, nuk kam fjalë dhe nuk mund ta besoj këtë”, shkroi Messi.

“Dua vetëm ta dërgoj një përqafim të madh ty dhe familjes tënde dhe të të them të jesh i fortë. Më vjen shumë keq për humbjen tënde. Pushoftë në paqe ajo”, shtoi kapiteni i Barcelonës.

Legjenda braziliane ka marrë mesazhe ngushëlluese nga ish-klubet dhe shumë sportistë nga e gjitha bota për vdekjen e nënës. /Gazeta Express/

Related posts

“Irresistibles”, tifozët më të çmendur të Botërorit të Rusisë vijnë nga Franca

Sadik.Autor

SHUHET MARADONA/ Armand Duka mesazh për legjendën: Futbolli humbi një Mbret

Delo.autor

JO VETËM TROFE/ Tirana dhe Teuta luftojnë për milionat e Kupës

Delo.autor

Leave a Comment