Bundesliga Futboll

Ka mbërritur Goretzka – Vidal tani mund të largohet

Schalke dhe Bayern kanë arritur akordin, për diçka që mediat gjermane e kanë raportuar që më 31 dhjetor, Leon Goretzka do të transferohet te rekordmenët gjermanë në fund të sezonit.

Ai ka nënshkruar një kontratë deri në 2022.

Shefi i Bayern Karl Heinz Rummenigge: “Tashmë është e sigurt, Leon do të qëndrojë në Bundesliga.”

Pra Goretzka vjen. Por nuk mbaron me kaq. Arturo Vidal, sipas Sport Bild, është i lirë të largohet në fund të sezonit.

Kontrata e kilianit, i cili u transferua në Gjermani në 2015 për 37 mln euro, zgjat deri në 2019.

Chelsea thuhet të ketë interes të madh për mesfushorin teksa ish-trajneri i tij kërkon të ribashkohet si në kohët e Juve-s.

Nëse do të largohej Vidal, gjermani do të merrte pozicionin e numrit 8 në fushë, me vetëm Thiago si konkurrentin e tij.

Related posts

Qazim Laçit i mjaftojnë 4 minuta për t’i dhënë fitoren AC Ajaccio

Sadik.Autor

E TURPSHME: Ja si arriti Real Madridit drejt finales së Ligës së Kampionëve (VIDEO)

Sadik.Autor

E BUJSHME/ Parashikohet të jetë një goditje e Partizanit në merkato, futbollisti poston FOTO nga Tirana

Delo.autor

Leave a Comment