Formula 1 Futboll Sport

ZYRTARE/ Lufta në Ukrainë, F1 “zjarr” ndaj Rusisë, përjashton Mazepin, largon edhe sponsorin

Tani është zyrtare: Nikita Mazepin nuk do të garojë në 2022 në Botërorin e Formula 1 me Haas. Pas zërave që qarkullon së fundmi, këtë të shtunë ka ardhur edhe konfirmimi zyrtar me Mazepin që është shkarkuar.

Gjithashtu është ndërprerë partneriteti me Uralkali, një kompani mineralesh që është në pronësi të babait të Nikitas, Dimitry Mazapin, ky i fundit është dhe krahu i djathtë i Putin.

F1

Ky vendim është në vazhdën e sanksioneve që bota e sportit ka ndërmarrë kundër Rusisë, fillim pasi shpërtheu lufta në Ukrainë.

Related posts

GATUSSO MERR LAJMIN E KEQ/ Braktisi lojën ndaj Udineses, ja sa do të mungojë Paqueta

Delo.autor

MBI KORET RACISTE NË FUTBOLL/ Locatelli: Nuk duhet të lejohen më në stadiume. Duhen marrë vendime të…

Delo.autor

BËRI GOLIN E PARË TEK ITALIA/ Babai i talentit të Juventusit: Dua që ai të qëndrojë gjithmonë tek…

Delo.autor

Leave a Comment