Futboll Seria A

Khedira larg Juventusit, mendon transferimin në MLS

Sami Khedira do të vendosë mes transferimit në MLS dhe nënshkrimit të një kontrate të re me Juventusin gjatë kësaj vere, raporton Calcio News 24.

Mesfushori 30-vjeçar mbetet figurë kyçe në mesfushën e Juves, duke startuar në 12 ndeshje në Serie A dhe katër në Ligë të Kampionëve deri më tani këtë sezon.

Kontrata e tij aktuale me “Zonjën e vjetër” nuk skadon deri në qershor 2019.

Related posts

Marcello Lippi: Juventus mund ta fitojë Champions-in çdo vit, por Inter…

Q.Autor

AJAX-JUVENTUS/ Frikë në Holandë, gjendet granatë shpërthyese në…

Delo.autor

“XHISIELA”/ Arbitri i njohur nuk përmbahet: Mos u merrni me këtë BAXH*LLË, vuan për…(FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment