Futboll Seria A

MERKATO/ Milan, Andre Silva përfundon në ‘radarin’ e skuadrës angleze

Klubi i  Ligës Premier, Swansea City janë të interesuar për sulmuesin e Milanit, Andre Silva.

Tuttomercatoweb shkruan se klubi uellsian ka një interesi të madh për sulmuesin portugez Silva.

Trajneri Swanseas është Carlos Carvalhal, i cili vjen nga Portugalia dhe ka luajtur në Porto.

Ai i njeh mirë aftësisë e sulmuesit 22 vjeçar.

Silva u bashku ma Milanin verën që lamë pas  për 38 milionë euro.

Ai i ka zhvilluar 12 ndeshje në Serie A, por ende nuk ka arritur ta gjejë rrugën e rrjetës.

Për Silvan ka pasur interesim edhe nga klubi i Chamionship, Wolvehemphton, por që oferta e tyre prej 34 milionë eurove është refuzuar.

Milani ende beson në aftësitë e Silvas dhe pret që ai të përshtatet me Serie A

Related posts

NJË YLL I RI PREMTUES/ 13-vjeçari shqiptar shpallet kampion i Belgjikës në shah

Delo.autor

Stoke City dhe Xherdan Shaqiri gjejnë trajnerin e ri

Q.Autor

JUVENTUS-BARCELONA/ Një lajm i mirë për Pirlo-n, Koeman i befason të gjithë (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment