Futboll Premier League

Nuk ka më dyshime, De Bruyne e zbulon aksidentalisht të ardhmen e Alexis Sanchezit

Kevin De Bruyne mund ta ketë zbuluar aksidentalisht se Alexis Sanchez do ta braktisë Arsenalin për Manchester Cityn.

Goal.com raportoi të dielën se City shpreson se do ta transferojë kilianin gjatë janarit dhe se është duke negociuar me Arsenalin për ta arritur atë qëllim, me tri palët të gatshëm për të gjetur një marrëveshje.

Ndërkohë, sot De Bruyne ka sugjeruar se marrëveshjes pothuajse është arritur kur u pyet për mundësinë që Alexis të kalojë te City këtë muaj.

“Ai është lojtar shumë i mirë. Natyrisht, do ta shohim çfarë ndodh në këtë etapë të transferimeve. Nuk kemi pse të mendojmë për këtë, gjithsesi. Nëse na vjen një lojtar i mirë, atëherë aq më mirë, por nëse nuk na vjen, do të vazhdojmë me skuadrën që kemi. Të gjithë po bëjnë punë të mirë. E kur të vijë ai, do t’i shtojë diçka ekstra skuadrës”, ka thënë De Bruyne.

Related posts

“ËSHTË E VËSHTIRË TË LUASH KUR KE TIFOZËT KUNDËR”/ Portieri Donnarumma: Zero frikë, e di se çfarë mund të bëj!

Delo.autor

ISH-YLLI I “ZIKALËRVE”/ Stankovic këshillon Interin: Problemi në mentalitet, ja “receta” për t’i rikuperuar

Delo.autor

EUROPA LEAGUE/ Në Rusi realizohet një gol historik, ja “PERLA” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment