Futboll Ligue 1

PSG mposht Rennes, kualifikohet më tej në Kupën e Francës

PSG ka mposhtur 2:3 Rennes për të kaluar në finale të Kupës së Francës

Skuadra e PSG është finalisti i parë i Kupës së Francës, pas fitores në udhëtim ndaj Rennes me rezultat 2:3.

Golat për vendësit i shënuan Sakho dhe Pricic, ndërsa për PSG shënuan Meunier, Marquinhos dhe Lo Celso.

PSG në finale do të pres Montpellier ose Monaco, që nesër takohen në gjysmëfinalen e dytë.

Related posts

EKSKLUZIVE/ KASHAMI: Ja pse u largova nga Beslidhja. PANUCCI kontradiktor, kombëtarja nuk është e…

Isa.Autor

SKANDALI/ “Plas” tek Rusia: Dyshime për përdorim DOPINGU në BOTËROR

Isa.Autor

TIFOZI SERB OFENDON NË SHQIP/ Shaqiri të q*fsha nënën, por ja çfarë bën “YLLI” shqiptar (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment