Albanian Stars Eredivisie Futboll

Rashica pranë largimit nga Vitesse, Bundesliga destinacioni më i mundshëm

Stuttgart dhe Hannover 96. Janë dy klubet nga Bundesliga që po e monitorojnë Milot Rashicën.

Milot Rashica mund ta vazhdojë karrierën e tij në Bundesligë. Ylli shqiptar i Vitesses është synimi kryesor i klubit gjerman, Stuttgart, raportojnë mediat gjermane, transmeton Express.

Sipas raportimeve thuhet se krerët e klubit gjerman duan të përforcojnë repartin ofensivë me një mesfushor sulmues, dhe 21 vjeçari nga Kosova shihet si ideali.

Por, përveç Stuttgartit raportohet se edhe klubi tjetër Hannover 96 është i interesuar për shërbimet Rashicës.

Rashica ka kontratë me Vitessen deri më 2020 vlera e të cilit besohet të jetë pesë milionë euro, edhe përkundër se klubi holandez kërkon së paku 10 milionë euro.

Related posts

PARA NDESHJES NDAJ BURTON/ Guardiola: Doja që Vincent Kompany të qëndronte, por fiziku është…

Delo.autor

Arsenal nuk beson tek aftësitë e anglezit, menaxherët ia ofrojnë PSG

Sadik.Autor

“NUK I FRIKËSOHEM HIGUAINIT”/ Shënoj më shumë se 10 gola në sezon dhe i vjedh “sekretin”

Isa.Autor

Leave a Comment