Justin Kluivert mund të largohet nga Ajax gjatë merkatos së verës, pasi konfirmoi se ka refuzuar një ofertë të re ë kampionëve të shumëfishtë të Holandës. Shfaqjet e 19-vjeçarit për skuadrën e Amsterdamit kanë tërhequr interes nga e gjithë Europa, por ai kishte ruajtur dëshirën e tij për të qëndruar në kryeqytetin holandez. Megjithatë, negociatat 

Continue Reading

Arbër Zeneli është kthyer në një objektiv të skuadrave italiane, të paktën sikurse shkruajnë mediat përtej Adriatikut. Dy klube si Fiorentina dhe Napoli janë lakuar për të përfituar shërbimet e sulmuesit anësor, që mund të luajë në të dy krahët. Vjollcët e shikojnë si pasuesin e Gil Dias, të cilin ata e kanë marrë te 

Continue Reading

Fiorentina dhe Napoli interesohen për mesfushorin e përfaqësueses kosovare të futbollit, Arbër Zeneli. 23-vjeçari, që është pjesë e Heerenvenit në kampionatin holandez, dhe shihet si një prej objektivave të kësaj vere. Lajmi është dhënë nga mediat suedeze, që konfimojnë interesimin e dy klubeve italiane për talentin e rrtitur ne futbollin suedezin. “Boras Tidning” shkruan se 

Continue Reading