Futboll Premier League

Wenger: Mkhitaryan është lojtar i kompletuar

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, është shprehur mjaft i kënaqur me transferimin e Henrikh Mkhitaryan.

Armeni kaloi te Arsenali si pjesë e një marrëveshje shkëmbyese që përfshiu kalimin e Alexis Sanchezit në Old Trafford.

Mkhitaryan u shpreh i kënaqur me kalimin e tij te Arsenali, por edhe më i kënaqur u shpreh Wenger.

View image on Twitter
 Tekniku i Arsenalit vlerësoi lart mesfushorin si një lojtar të kompletuar.

“Henrikh është lojtar shumë i kompletuar”.

 “Ai krijon shumë raste, ai mbron mirë, ai mund të absorbojë distancat dhe është shumë i përkushtuar”.

“Më duhet që të them se ai është një lojtar që i ka të gjitha atributet”, deklaroi Wenger për faqen zyrtare të Arsenalit.

Related posts

EUROPA LEAGUE/ Arsenal përmbys në katër minuta me David Luiz dhe Aubameyang (VIDEO)

Delo.autor

BOTA E FUTBOLLIT NË ZI/ Ndahet nga jeta ish-presidenti i UEFA-s, ja shkaku i rëndë

Delo.autor

I PRENË ORGANET GJENTIALE/ Masakra e futbollistit të njohur, ja si “përdhunimi” po del një…(FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment