Futboll Premier League

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e Ross Barkley

Edhe zyrtarisht, Ross Barkley tashmë është lojtar i Chelseat.

Chelsea ka njoftuar se ka kompletuar transferimin e Ross Barkley nga Evertoni për 15 milionë funte.

Klubi londinez bëri të ditur se mesfushori anglez ka nënshkruar kontratë pesë vite e gjysmë dhe se do ta veshë fanellën me numrin tetë.

Related posts

FORMACIONI ME 11 “XHEVAHIRËT”/ Njihuni me debutuesit e rinj të sezonit 2019-2020 në La Liga

Delo.autor

Real Madridi gjen një zgjidhje për problemin e portugezit Cristiano Ronaldo

Sadik.Autor

MBROJTËSI MË I SHPEJTË NË SERIE A/ Një futbollist grek “pushton” Italinë

Isa.Autor

Leave a Comment