Albanian Stars Futboll

Zyrtare: Vedat Muriqi transferohet te skuadra turke Caykur Rizespor

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës në futboll, Vedat Muriqi, është bërë me skuadër të re.

Sulmuesi 23-vjeçari është transferuar te skuadra turke Caykur Rizespor, e cila “militon” në Ligën e Dytë të Turqisë.

Lajmi për transferimin e tij është bërë publik nga vetë faqja zyrtare e klubit në Twitter.

Ish-sulmuesi i Lirisë dhe Teutës së Durrësit, Besa Kavajës, Giresunsporit dhe Gençelbirliglit, ka nënshkruar kontratë për dy vjet e gjysmë.

Gjatë qëndrimit 4-vjeçar  në Turqi, Muriqi ka shënuar në total 33 gola

Related posts

ZHDUKJA E EMILIANO SALA/ Nga fotot e publikuara tek deklaratat. Kush është ish e dashura që…

Delo.autor

VIDEO/ Montella e ftoi të tërhiqej, Gattuso iu kundërpërgjigj: Largojeni, ai sjell ters…

Q.Autor

ARRIHET MARRËVESHJA/ Bayern Munich transferon lojtarin e klubit holandez…

Delo.autor

Leave a Comment