Futboll Seria A

Gattuso e ka ndryshuar Milanin, kjo statistikë tregon shumë

Milan vështirë se mund të rikuperonte ndeshjet, pasi kishte pësuar gol, por me Gennaro Gattuson në stol kjo gjë mesa duket ka marrë fund. Domethënë, me “Ringhion” ndeshjet gjithmonë duhen jetuar deri në fund. Në fakt, kuqezinjtë vetëm një herë më parë nuk kishin fituar një ndeshje në të cilën ishin në avantazh dhe bëhet fjalë për ndeshjen famëkeqe kundër Beneventos, kur u barazuan dy herë dhe takimi përfundoi 2-2.

Të dielën e kaluar ndodhi për herë të dytë: Milan nuk mundi ta mbrojë avantazhin, e realizuar nga Suso dhe ndeshja me Udinesen përfundoi 1-1. Statistika që vlejnë për të treguar se Milani po luan një tjetër futboll, qëkur në stol u ul Gennaro Gatusso./EDS/

Related posts

Partizani shpreson në kualifikim, gjyqtarë anglez për sfidën në Slloveni

Isa.Autor

GABIM TRASHANIK NGA NAPOLI/ Autogoli i Koulibaly dyfishon shifrat për “Topçinjtë” (VIDEO)

Delo.autor

TRONDITET MILANI/ DËMTOHET HIGUAIN: Zbulohet se sa ndeshje do të mungoi

Isa.Autor

Leave a Comment