Bundesliga Futboll

Heynckes diskuton integrimin e Tolissos te Bayern Munich

Corentin Tolisso u afrua në radhët e Bayern Munich verën e shkuar, ndërsa Jupp Heynckes ka vendosur që t’i japë dorën gradualisht lojtarit të përfaqësueses franceze. Tekniku i bavarezëve në deklaratën për shtyp para ndeshjes së Champions League kundër Besiktas-it është ndalur edhe te Tolisso, për të cilin u shpreh se nuk është e lehtë të integrohet te Bayern.

“Tolisso? Lojtarët që vijnë te Bayern duhet të përshtaten me mjedisin. Ne kërkojmë shfaqje shumë të mira për lojtarët nëse ata shpresojnë të jenë në rolin e titullarit. Vendi i ndryshëm, gjuhë të ndryshme, futboll të ndryshëm, skema të ndryshme, nuk është e lehtë, por Tolisso është duke bërë mirë dhe me siguri do të bëhet një lojtar i rëndësishëm i skuadrës në të ardhmen”.

Related posts

UEFA BËN GATI DËNIMIN E RËNDË/ Një tjetër kombëtare rrezikon përjashtimin

Delo.autor

Spalletti nuk fokusohet te rezultati, Gattuso i gëzohet barazimit

Sadik.Autor

JA ÇFARË NDODHI ME HIMNIN/ Mavraj: S’e shikoj humbje dramatike

bora.autor

Leave a Comment