Futboll La Liga

Historike/ Askush si Barcelona në Copa del Rey

Gjysmëfinalja e tetë me radhë, askush si Barcelona në Copa del Rey.

Barcelona po e zhvillon gjysmëfinalen e tetë me radhë në Kupën e Mbretit kundër Valencias, ndeshje kjo që po luhet në Camp Nou, kurse ajo kthyese do të zhvillohet në “Mestalla” javën e ardhshme.

Sipas faqes për histori dhe statistika “Opta”, Barcelona është klubi i parë në histori të Copa del Rey që luan në tetë gjysmëfinale me radhë, transmeton Gazeta Express.

Kampioni aktual i kësaj gare, Barça, ka triumfuar 29 herë në Copa del Rey, që ndiqet nga Athletic Bilbao me 23 kurse Real Madridi është 10 tituj prapa katalunasve, me 19.

Related posts

E PABESUESHME/ Akuza për dëshmi të rreme në gjyqin ndaj Mamiç, gjykata kroate merr vendimin për Modriç

Isa.Autor

EUROPA LEAGUE/ Dy shqiptarë në gjysmëfinale, ja kur do të zhvillohen përballjet…

Delo.autor

Drama e Cazorla-s: Shpesh kam menduar të heq dorë nga futbolli

Q.Autor

Leave a Comment