Futboll

Igli Tare e konfirmon: Nuk mund ta mbajmë me forcë! Ky lojtar largohet nga Lazio

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare ka konfirmuar se gjatë merkatos së verës nga Lazio do të largohet një lojtar i madh.

Bëhet fjalë për Stefan de Vrij të cilit i përfundon kontrata në fund të sezonit me parametra zero pasi Lazio refuzoi ofertat e janarit.

“Lazio ka tërhequr ofertën për kontratë të re me lojtarin De Vrij. Ai do të largohet në qershor. Ai ka qenë futbollist profesionist dhe shembullor. Ai dha shumë për klubin, por rrugët tona do ndahen në qershor”, ka thënë Tare.

Klubet e interesuar për futbollistin janë: Manchester City, United, Chelsea, Inter, Liverpool dhe Tottenham.

Related posts

SYNON TË PËRFORCOJË PRAPAVIJËN/ Manchester City bën ofertën e parë për mbrojtësin e Serisë A, ja shifra

Delo.autor

“AVULLOJNË” BILETAT PËR NDESHJEN SHQIPËRI-IZRAEL/ Ja sa janë shitur deri tani për sfidën në “Air Albania”

bora.autor

SFIDA NDAJ LAZIOS/ Goditje për Allegrin, pëson dëmtim dhe rrezikon sfidën sulmuesi…

Delo.autor

Leave a Comment