Futboll Seria A

Juventus – Sassuolo, formacionet zyrtare

Juventusi dhe Sassuolo kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjet e radhës në Serie A.

Zonja e Vjetër është nikoqire e Sassuolos në takimin e vlefshëm të javës së 23-të të kampionatit italian.

Skuadra e drejtuar nga Massimiliano Allegri ka pesë fitore radhazi në kampionat dhe dëshiron ta vazhdojë këtë seri pozitive për të mos iu ndarë liderit, Napolit.

Në anën tjetër, Sassuolo nuk di për fitore në katër takimin e fundit në Serie A dhe do të ishin të lumtur në rast se marrin një pikë në Allianz Stadium.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

JuventusBuffon; De Sciglio, Barzagli, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Matuidi; Bernardeschi, Higuain, Mandzukic

SassuoloConsigli; Lirola, Lemos, Acerbi, Peluso; Missiroli, Magnanelli, Duncan; Berardi, Babacar, Politano

Related posts

LIVE/ Tirana-Kukësi: Të dyja ekipet duan kthesën, luhet vetëm për fitore

Isa.Autor

ZHDUKJA E EMILIANO SALA/ Ja çfarë thotë eksperti që gjeti aeroplanin: Puna jonë…

Delo.autor

INTERI NDEZ MERKATON/ Kërkon të transferojë dy yjet nga Reali dhe Barça

Delo.autor

Leave a Comment