Futboll Seria A

Udinese – Milan/ Publikohen formacionet zyrtare, Gattuso surprizon me sulmin

Milani dhe Udinese kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjet e radhës në Serie A, ku Valon Behrami është titullar te mysafirët. 

Rossonerët janë mysafirë të Udineses në takimin e vlefshëm të javës së 23-të të kampionatit italian.

Skuadra e udhëhequr nga Gennaro Gatusso ka një formë të mirë me tri fitore radhazi në kampionat dhe një barazim, kështu që duan ta vazhdojnë këtë seri pozitive.

Në anën tjetër, Udinese i është kthyer fitoreve pas tri ndeshje në kampionat dhe duan ta shfrytëzojnë terrenin vendas për të mos lëshuar pikë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme, ku ndryshimi i vetëm është në sulm mes Andre Silvas dhe Patrick Cutrones.

UdineseBizzarri; Stryger, Danilo, Nuytinck; Zampano, Barak, Behrami, Jankto, Pezzella; De Paul, Lasagna.

MilanDonnarumma; Abate, Bonucci, Romagnoli, Calabria; Kessie, Biglia, Bonaventura; Suso, Andre Silva, Calhanoglu

Related posts

LËSHOHET BOMBA NË ANGLI/ Babai i Agueros: Ai ka rinovuar për dy vite të tjerë, por do të…

Delo.autor

U HAKMORËN PËR ELEMINIMIN/ Malcom te Barcelona, vjen reagimi i Romës

Isa.Autor

E ARDHMJA E YLLIT BRAZILIAN NË DILEMË/ Barcelona nis kontaktet me dy klube për shërbimet e…

Delo.autor

Leave a Comment