Futboll Seria A

Maxi Lopez-it nuk i del inati, thumbon keq Icardin

Maxi Lopez ka zgjedhur Lautaro Martinez dhe ka injoruar Mauro Icardi-n kur është pyetur se cili duhet të jetë sulmuesi i Argjentinës në Kupën e Botës.

Lopez dhe Icardi nuk kanë një marrëdhënie të mirë që nga momenti që ish-guraja e Lopez, Wanda Nara, u nda me të dhe u bashkuar me kapitenin aktual të Inter, i cili në atë kohë ishte shok skuadre me Maxi-n.

“Unë, ndryshe nga të tjerët, kam qenëdruar larg thashethemeve”, ka thënë Lopez për “La Stampa”. “Jam shfryrë duke luajtur futboll dhe kjo histori më ka ndihmuar të rritem”.

“Kush duhet të jetë numri 9 i Argjentinës në Botëror? Higuain dhe Aguero për atë që kanë bërë gjatë viteve, por kujdes nga Lautaro Martinez”. Lautaro pritet të kalojë tek Inter verën e ardhshme.

Related posts

TË “ÇMENDUR” PAS IBRAHIMOVIC/ Shikoni si e presin tifozët e Milanit yllin suedez (VIDEO)

Delo.autor

PREMIER LEAGUE/ Arsenalit i mjafton David Luiz, “Blutë e Londrës” poker ndaj Southampton

Delo.autor

MBROJTËSI SPANJOLL NË SUPERFORMË/ Teo Hernandez habit Milanin në fazën përgatitore (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment