Futboll Seria A

Milan – Sampdoria, formacionet zyrtare

Milani dhe Sampdoria do të përballen mes vete në xhiron e 25 në Serie A, këtë herë të dy skuadrat janë në kërkim të fitores së dytë radhazi.

Pritet të jetë një ndeshje interesante pasi qëllimi i të dyjave është fitorja që i jep vazhdimësi në mënyrë që të përfundojnë në një vend që dërgon në garat evropiane.

Nga minuta e parë për Milanin në sulm do të luajë Patrick Cutrone, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare:

Milan: Donnarumma; Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodriguez; Montolivo, Biglia, Bonaventura; Suso, Cutrone, Calhanoglu

Sampdoria: Viviano; Bereszynski, Silvestre, Ferrari, Murru; Barreto, Torreira, Linetty; Ramirez; Duvan Zapata, Quagliarella.

Related posts

EKSKLUZIVE/ Elvis PRENÇI: E ardhmja ime tek ekipi RUMUN. Në Shqipëri mungojnë terrenet SPORTIVE dhe…

Isa.Autor

TENSION PAS NDESHJES PARTIZANI-LAÇI/ Ja pse Telushi u acarua me arbitrin Sino

Delo.autor

Francë – ShBA, formacionet zyrtare

Sadik.Autor

Leave a Comment