Europa League UEFA

Milani e fiton betejën e parë

​Milani e ka mposhtur 3-0 në udhëtim Ludogoretsin.

Milani e ka fituar betejën e parë kundër Ludogorets Razgrad në Europa League, duke triu7mfuar në udhëtim 3-0.

Patrick Cutrone realizoi golin e parë në fund të pjesës së parë, kurse për 2-0 shënoi Ricardo Rodriguez në minutën e 64’ nga pika e bardhë, kurse për rezultatin përfundimtar 3-0 shënoi Fabio Borini 90’.

Me këtë rezultat, Milani është me një këmbë në mesin e 16 më të mirave në Europa League.

Ndeshja e kthimit zhvillohet javën e ardhshme në “San Siro”.

Related posts

Thauvin shënon golin e tretë për Marseille kundër RB Leipzig

Sadik.Autor

VIDEO/ Goli i Higuain i parregullt? Ja çfarë tregon movilola

Q.Autor

(FOTO)/ “Po presim ende paratë tona!”, tifozët e Bajernit kundër UEFA-s dhe Anderlehtit

Sadik.Autor

Leave a Comment