Futboll

Ndryshim historik në futboll/ UEFA: Gjatë ndeshjes të bëhen 4 zëvendësime!

Shëndeti i futbollistit është primar dhe për shkak të ngarkesës së ndeshjeve UEFA gati të bëjë ndryshimin e madh në historinë e futbollit.

Organi qeverisës i futbollit evropian do të miratojë zëvendësimin e katërt në të gjitha ndeshjet dhe në çdo rrethanë.

Në takimet e kaluara ekzekutive, UEFA miratoi për të kryer sprova në fazat përfundimtare të Kampionatit Europian të femrave U-19 (në Gjermani) dhe 2017 (Gjeorgji) dhe Kampionatin Europian U-21 për meshkuj (në Poloni).

Pas studimit të zhvilluar në këto turne, UEFA duket e vendosur për të bërë këtë ndryshim përfundimisht.

Related posts

Bonucci: Nuk doja të festoja por…

Sadik.Autor

E BUJSHME/ Benzema e pranon se duhet të përmirësohet: Pa Ronaldon është ndryshe

Isa.Autor

Legjenda e Man United kritikon Pogba: Duhet të përdorë trurin

Isa.Autor

Leave a Comment