Futboll Sport

ZYRTARE/ Humbi në shtëpi, jep dorëheqjen trajneri i klubit të Kategorisë së Parë

Pas humbjes së rëndë në shtëpi ndaj Flamurtarit me rezultatin 0-3, tekniku i Turbinës, Adriatik Faslli ka dhënë dorëheqjen nga detyra e trajnerit të cërrikasve.

Këtë lajm e ka bërë vetë publike klubi i Turbinës me një njoftim në profilin e tyre të rrjetit social “Instagram” duke falënderuar trajnerin 53-vjeçar për punën e përshkuar deri më tani, teksa thuhet se këtë vendim trajneri e mori për arsye familjare.

Më tej në komunikatë skuadra e Kategorisë së Parë ka sqaruar se në vijim do të bëhet publik emri i ri që do të ulet në pankinën e Turbinës.

KOMUNIKATA ZYRTARE E KLUBIT TË TURBINËS –

“KF Turbina njofton se trajneri Adriatik Faslli ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i ekipit për arsye familjare dhe klubi ka pranuar dorëheqjen. I urojmë suksese në të ardhmen në karrierë dhe e falënderojmë për punën e bërë. Në vijim do të njoftojmë për emërimin e trajnerit të ri.”

Related posts

KOICIDENCA NË FUTBOLL/ Dy yjet e Liverpool bëhen baba fiks 9 muaj pas përmbysjes historike ndaj Barçës

Delo.autor

SHKARKIMI I TRAJNERIT LIKA NGA VLLAZNIA/ Klubi “thumbon” ish-trajnerët: U largua si burrat, jo si të tjerët që…

Delo.autor

PAS ZYRTARIZIMIT TEK INTER/ Calhanoglu: I lumtur që vij në një klub të madh, dua të fitoj trofe

Delo.autor

Leave a Comment