Futboll International

“NIGERIA do të fitoj prap me Argjentinën”

Nigeriani Alex Iwobi beson se ata mund të sigurojnë një tjetër fitore ndaj Argjentinës.

“Super Eagles ” janë planifikuar të përballen me Argjentinën në ndeshjen e Grupit D të Kupës së Botës FIFA 2018 në Stadiumin Krestovsky në Rusi më 26 qershor 2018.

Argjentina do të jetë në kërkim për t’u hakmarrë me humbjen e tyre 4-2 në Nigeri në një ndeshje miqësore ndërkombëtare e cila u luajt në Stadiumin Krasnodar nëntorin e kaluar.

Iwobi, i cili luan në Premier Ligën Angleze për Arsenalin, shënoi , ndërsa Kelechi Iheanacho dhe Brian Idowu gjithashtu shënuan për Nigerinë.
“Argjentina humbi Lionel Messin,” tha Iwobi për BBC.

“Por ne gjithashtu na mungonin disa nga lojtarët tanë (për miqësoren). Ne jemi të sigurt se mund ta përsërisim atë në Kupën Botërore, “vazhdoi ai.

“Ne ishim të pamposhtur në kualifikueset e Kupës së Botës dhe jemi të sigurt dhe kemi talente të reja, të cilët dëshirojnë të dëshmojnë veten e tyre sa herë që ata janë në fushë”.

Para se të përballet me Argjentinën, Iwobi dhe shokët e tij të ekipit të Nigerisë do të përballen me Kroacinë dhe Islandën në dy ndeshjet e para të Grupit D në Rusi.

Fituesit e grupit dhe të dytët do të përparojnë në fazat nokaut të konkurrencës globale

Related posts

Trembet Juventus, Dybala drejt PSG-së

Q.Autor

CR7 KOPJOI FESTIMIN E SIMEONES/ Ish-mbrojtësi i Atleticos: Sjellja e pahijshme është arsyeja pse nuk…

Delo.autor

Valverde ka një lajm të keq për tifozët e Barcelonës

Sadik.Autor

Leave a Comment