Futboll International

Vazhdon historia e dashurisë në mes të Buffon dhe Kombëtares së Italisë

Gianluiggi Buffon nuk është pensionuar ende nga Kombëtarja italiane dhe pritet të luajë në dy ndeshjet e ardhshme miqësore
Historia e dashurisë mes portierit tashmë legjendar dhe Kombëtares së Italisë, Gianluigi Buffon duket se nuk mund të mbyllet me lotët e asaj mbrëmjeje të hidhur ndaj Suedisë, kur u shua shpresa për të marrë pjesë në “Rusi 2018”.

Buffon pritet të grumbullohet sërish me Italinë për dy ndeshjet e aradhes miqësore ndaj Argjentinës dhe Anglisë.

Buffon është rekordmen sa i përket numrit të pjesëmarrjeve me të kaltrit (174 ndeshje), por i duhet edhe një takim me shiritin e verdhë në krah, për të thyer edhe rekordin e ndeshjeve si kapiten (80).

Related posts

OFENDOI RËNDË KOSOVARËT/ Klubi i Tiranës kërkon ndjesë publike: Lojtari do dënohet…

Delo.autor

Mourinho: “Inter gjithmonë në zemrën time, vuaj kur nuk fiton!”

Q.Autor

E DUAN TË GJITHË/ Leverkusen paralajmëron Chelsean dhe Interin për talentin…

Isa.Autor

Leave a Comment