Futboll La Liga

Zidane nuk kursen askënd nga yjet për supersfidën me PSG-në

Trajneri i Real Madridit, Zinédine Zidane, ka thirrur 19 lojtarë për ndeshjen e sotme (ora 20:45) kundër Real Sociedad, pa ruajtur asnjë nga yjet e vet për angazhimin e së mërkurës tjetër kundër PSG-së, në raundin e radhës të Ligës së Kampionëve.
Trajneri francez, i cili sërish ka grumbulluar Benzema, Cristiano Ronaldo dhe Bale, ka lënë jashtë sfidës së radhës në La Liga-s të rinjtë Borja Mayoral, Marcos Llorente dhe Theo Hernández, të cilët bien nga lista me vendim teknik. Përveç kësaj, nuk janë edhe të dëmtuarit Dani Ceballos dhe Jesús Vallejo.

Në këtë mënyrë, lista e plotë është formuar nga: Keylor Navas, Kiko Casilla, Luca Zidane; Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Nacho, Marcelo, Akrraf; Kroos, Modric, Casemiro, Asensio, Isco, Kovacic; Cristiano Ronaldo, Benzema, Bale dhe Lucas Vázquez.

Related posts

LIVE/ Luftëtari-Teuta: Zhbllokohet sfida, Rapo kalon në avantazh gjirokastritët

Delo.autor

VIDEO/ Lewandowski në kohë shtesë. Bayern përmbys gjithçka

Q.Autor

FESTIMI QË KA “PUSHTUAR” TË GJITHË BOTËN/ Ronaldo zbulon: Ja si lindi SIUUU (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment