Futboll

Barcelona rrezikon të humbasë mbrojtësin, Juve dhe United bëjnë presion

Tratativat për rinovimin e kontratës mes lojtarit dhe klubit blaugrana është komplikuar për shkak të kërkesave të mbrojtësit: 8 milion për sezon, një shifër që Barcelona nuk është gati që ta garantojë.

Juventus, në anën tjetër, nuk është i vetmi “rrezik” për Barcelona-n: edhe Manchester United i Jose Mourinho-s, faktikisht, është gati që të paguajë shifrat e kërkuara nga lojtari por edhe për klauzolën e klubit.

Në pritje të zhvillimeve, në Katalonja kanë nisur që të kërkojnë një zëvendësues të mundshëm. I preferuari i Gerard Pique është Clement Lenglet i Sevilla-s, i cili në të shkuarën ka qenë pjesë e Roma-s në Itali.

Related posts

SERIA A E “PARALIZUAR” NGA COVID-19/ Ish-sulmuesi i Milanit: Nëse i jepet titulli Juventusit do plasë lufta botërore

Delo.autor

Shkaktari i humbjes së parë sezonale të Inter është… Thohir

Delo.autor

MË TË DOBËTIT/ Ja kush është formacioni më i keq i sezonit që shkoi (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment