Futboll

Batha sqaron episodin e gjuajtjes së penalltisë: Ja pse nuk ia lashë Çanit

Promotori i fitores së djeshme të Partizanit ka qenë kapiteni Idriz Batha, meqë realizoi dy gola. Në intervistën e dhënë për “Panorama Sport” pas ndeshjes, Batha tregoi arsyet pse “demat” besojnë tek Europa dhe çfarë kanë më shumë se rivalët, por sqaroi edhe episodin e gjuajtjes së penalltisë, duke mos e lënë Çanin.

Batha

Mund të na sqaroni pak rastin e penalltisë. Pse nuk ia latë Çanit ta gjuante, pasi ai e fitoi dhe rikthehej pas 6 muajsh?

Edhe mund ta gjuante Çani, por përveç atij po e kërkonte edhe Trashi që ta godiste. Si gjuajtës i penalltive në ekip, vendosa ta gjuaja vetë atë penallti, në mënyrë që të mos kishte asnjë hatërmbetje në ekip

Related posts

Dalic i dëshpëruar: “Kroaci krenare, ajo penallti nuk akordohej…!”

Isa.Autor

NDESHJA NDAJ KAMPIONËVE TË BOTËS/ De Biasi zbulon “recetën”: Ju tregoj se si mund të ndalet Franca

Delo.autor

FORMULA 1/ Fitore historike për Ocon. Alonso i mohon mrekullinë rekordmenit Hamilton

Delo.autor

Leave a Comment