Futboll

“Boys Samba”, Brazilin e pushton alegria para Botërorit (video)

Brazili është një nga favoritët kryesorë të shumë njerëzve për ta fituar Kupën e Botës së kësaj vere në Rusi. Edhe kampingu aktual i tyre rus jep njëfarë pasqyre, se si po përgatiten të besuarit e trajnerit Tite për skenën e madhe. “Boys Samba” kanë mbërritur në Rusi për një miqësore ndërkombëtare këtë javë, kundër organizatorëve të turneut të verës.

Dhe atmosfera shtë shumë e gëzueshme në radhët e kombëtares së Brazilit. Lojtarët duken më të relaksuar se kurrë, pasi të gjithë hanë së bashku në një tavolinë të gjatë, në dhomën e ngrënies, të gjitha buzëqeshjet janë “miliona dollarëshe”. Kjo foto e “zemrave të ngrohura” u ngarkua në Instagram nga Marcelo, i cili e shoqëron me statusin “familje”.

Futbollistët lexojnë edhe libra mbi lidershipin, si ai me titullin “Drejtues me zemër: Strategjitë e suksesshme të trajnerit në basketboll, biznes dhe jetë”, i shkruar nga trajneri i basketbollit amerikan, Mike Krzyzewski.

Autori ndihmoi ekipin e basketbollit të SHBA të fitojë pesë medalje të arta olimpike, duke qenë në kulmin e një karriere stërvitjeje të mbushur me argjend. Por, si reflektim i qetësisë dhe optimizmit, kombëtarja braziliane ka edhe momente për të shijuar njëfarë argëtimi. Mbrojtësi i PSG-së, Dani Alves, ka ngarkuar një video në Instagram, në të cilën tregon, së bashku me Marquinhos dhe Thiago Silva, disa mësime “Samba”. Aty mungon Neymar. Sulmuesi yll i PSG-së është duke u rikuperuar nga operacioni që kreu në këmbë, pasi ka thyer një “metatarsal” dhe lënduar kyçin e këmbës.

Related posts

Achraf Hakimi, talenti i Real Madrid që pritet të shkëlqejë në Rusi

Sadik.Autor

“S’E DI NËSE QËNDRON JASHTËTOKËSORI”/ Abidal: Ja pse s’morëm sulmues…

Delo.autor

“SHOPPING” PËR FESTAT E FUNDVITIT/ Bashkëshortja e Ronaldos “kapet mat” pa make-up (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment