Futboll

Cutrone po shkëlqen, ky është vendimi i Milanit

Edhe pse sezoni i parë me Milanin, është kthyer në një bomber të vërtetë për djallin.

Patrik Kutrone, i rritur me të rinjtë e Milanit, me performancat e mira të treguar në fushën e lojës, ka bindur drejtuesit, për një kontratë të re.

Siç raporton SkySport, shoqëria kuqezi dhe lojtari kanë arritur një marrëveshje për rinovimin e kontratës, e cila do të zgjatet deri në vitin 2023.

Për momentin, kontrata e Kutrones skadon në vitin 2021.

Forma e mirë, ka bërë që Kutrone të thirret edhe për herë të parë në kombëtaren italiane, nga trajneri Di Biaxho.

Related posts

Halili: Kemi skuadër me 18 lojtarë formacioni. E ardhmja e Ze Marias? Mendoj se…

Isa.Autor

VAZHDOJNË KËRKIMET/ Zhdukja e avionit të Sala: Vështirë të ketë të mbijetuar

Delo.autor

Ka vetëm një arsye që e ndal Buffon të bashkohet me PSG

Sadik.Autor

Leave a Comment