Futboll

Dani Alves: Neymar nuk është kukull, asgjë personale me Ronaldon

Dani Alves, mbrojtësi i PSG-së, ka dalë për të mbrojtur publikisht Neymar pas thashethemeve që po shfaqen në lidhje me të ardhmen e tij. Dani Alves ka mohuar se Neymar është lehtësisht i bindshëm dhe të ndryshojë mendjen e tij me padurim.

Ai, gjithashtu, ka marrë mundësinë për të folur mbi “fërkimet” e tij të fundit me Cristiano Ronaldon. “Njerëzit besojnë se Neymar është një kukull, por fëmijët rriten dhe bëhen të zotë të marrin vendimet e tyre. Ai është në rritje, i pjekur, ka mësuar për t’u marrë me momentet e vështira, – tha Dani Alves në një intervistë me “Esporte Espectacular” të “Rede Globo”. – Kam ardhur te PSG-ja për projektin sportiv, siç e kam vlerësuar si lojtar, por, në qoftë se jam me të vërtetë i sinqertë, nuk mendoj se paga ime është proporcionale me vlerën time.

Falënderoj Perëndinë që djali im nuk e pëlqen futbollin, sepse futbolli po e humbet thelbin që më bëri ta dëshiroja si sport. Shikoni ndeshjen me Real Madridin, për shembull. Ata thanë e përdora si shami hundësh fanellën e Cristiano Ronaldos. Këta njerëz flasin sikur janë tre vjeç. Është një marrëzi pa kufi. Fërkimet me CR7? Ishte një produkt i lojës, një moment i nxehtë. Kjo është pjesë e futbollit, asgjë personale”.

Related posts

E FUNDIT/ Botërori i “ha kokën” e Sampaolit, shkarkohet trajneri i Argjentinës

Isa.Autor

SHQIPËRIA rrezikon rënien/ KUQEZINJTË kanë ende shpresë për të shmangur më të keqen

Isa.Autor

Wenger largohet me lot në sy nga qendra stërvitore e Arsenalit

Sadik.Autor

Leave a Comment