Futboll

Edhe Manchester City hyn në garë për Martinezin

Man City dëshiron t’i prish punë Interit për Martinezin.

U raportua se Lautaro Martinez është afër kalimit në Serie A te Interi, por ofertat e shumta nga liga të ndryshme Evropiane, mund t’ia ndërrojnë mendjen 20 vjeçarit.

Manchester City është duke e monitoruar sulmuesin e Racing Club që një kohë dhe Pep Guardiola u ka kërkuar drejtuesve të klubit që të bëjnë ofertë për lojtarin gjatë verës.

Përveç Cityt e Interit, për 20 vjeçarin që ka shënuar 12 gola në 14 paraqitje këtë edicion, janë duke u interesuar edhe Atletico Madridi, Real Madridi e Milani.

Related posts

TALENTI PREMTUES/ Bën hapin e madh në karrierë, SHQIPËRIA fiton një tjetër “shqiponjë”

Isa.Autor

SUPER SEKSI DHE PROVOKUESE ME BIKINI/ Erjona Sulejmani “djeg” sërish rrjetet sociale (FOTO)

Delo.autor

Zyrtare/ Milan merr vendimin përfundimtar për Radamel Falcao-n

Sadik.Autor

Leave a Comment