Futboll

Edhe një shtet tjetër kërcënon ta bojkotojë Botërorin në Rusi

Ministri i Jashtëm i Australisë, Julie Bishop, ka kërcënuar se Kombëtarja australiane do ta bojkotojë Kupën e Botës në Rusi, pasi dy diplomatë të Moskës u dëbuan nga shteti i Karaibeve të martën.
Dy zyrtarët e qeverisë ruse besohet se ishin spiunë të padeklaruar dhe janë dëbuar nga vendi në kundërpërgjigje ndaj sulmit me agjent nervor në Britani të Madhe, transmeton Express.

Bishop ka shpjeguar se përshkallëzimi i tensioneve me nikoqirin e Kupës së Botës, Rusinë, mund të nënkuptojë se pjesëmarrja e Australisë në ngjarjen më të madhe të futbollit është në rrezik.

“Ekzistojnë një varg i tërë opsionesh shtesë të veprimeve që mund të ndërmerren”, ka thënë ai.

“Bojkotimi i Kupës së Botës është njëri prej veprimeve të radhës që mund të ndërmerren në lidhje me këtë çështje”, shtoi ai.

Related posts

E ARDHMJA E STRAKOSHËS VENDIMTARE/ Largohet nga Lazio nëse klubi mbetet jashtë…

Delo.autor

MERKATO E VERËS/ Allegri nuk humbet kohë, dëshiron me çdo kusht tek Juventus yllin e Fiorentinës…

Delo.autor

Ter Stegen mesazh MESSIT: Relaksohu mik, do t’i japim një LEKSION të mirë REALIT

Isa.Autor

Leave a Comment