Futboll

“Faraoni” lojtari që nuk ka çmim

Liverpooli e konsideron të pashitshëm Salahun.
Salah po shkëlqen këtë sezon në Premierligë dhe menjëherë klubet më në zë evropiane u vunë në lëvizje për transferimin e 25 vjeçarit.

I pari në listë që kërkon të përforcohet me egjiptianin Salah është Real Madridi, por te Liverpool janë të vendosur: për “faraonin” nuk ka një çmim.

“Të Kuqtë” e konsideron lojtarin të pashitshëm dhe nuk kanë ndërmend të pranojnë asnjë ofertë qoftë nga Reali apo ndonjë klub tjetër.

Liverpool është duke u përpjekur madje të zgjas edhe mbi 2022 kontratën me lojtarin që ka realizuar 32 gola në 39 paraqitje, sezoni më i mirë në karrierë për 25 vjeçarin. /Gazeta Express/

Related posts

ZBULOHET E VËRTETA/ Ja përse RONALDO e la BACELONËN për INTERIN

Isa.Autor

Barazim në “San Siro”, minimizohen shanset e Milanit për në Champions

Sadik.Autor

SYNON TË “BLINDOJË” YJET E EKIPIT/ Liverpooli përgatit kontratën “GALOPANTE” për Salah

Delo.autor

Leave a Comment