Futboll

(Fotot) Indinjohen zikaltrit, dëmtohet muralesi me legjendat e Interit

Nata e sotme ka pasur protagonistë vandalët në Milano. Një murales në të cilin ishin vizatuar legjendat e Interit, i krijuar për të festuar 110 vjetorin e formimit të klubit u dëmtua, pasi iu hodh bojë përsipër. Jo vetëm kaq, por në pjesën e poshtme të tij ishte shkruar në italisht:”Inter merda” (Inter m..).

Sigurisht që një veprim i një ose disa personave të papërgjegjshëm ka indinjuar tifozerinë zikaltër, e cila e konsideron ofendim serioz këtë veprim.

Related posts

FITORJA E “ÇMENDUR” NË “ELBASAN ARENA”/ Flet mesfushori Gjasula: Ja pse e mbaj maskën…

Delo.autor

BARAZIM NË “PAQE”/ West Brom ndal Kampionët e Anglisë dhe ndajnë pikët në “Anfield”

Delo.autor

LEGJEND E LIVERPOOLIT FUTET NË DEBAT/ Ish-mbrojtësi Carragher: Ronaldo gjithmonë pas atij, e di dhe vetë

Delo.autor

Leave a Comment