Futboll Seria A

Futbollisti i Kosovës ka tërhequr vëmendjen e klubit italian të Atalantës

Ardian Ismajli ka tërhequr vëmendjen e klubit italian, Atalanta, në ndeshjen ndaj Gjermanisë U21 të zhvilluar para disa ditës.

Te Hajduku luan rrallë, por të paktën Ismajli është kapiteni i ekipit të rinjve të Kosovës që po shënon rezultate dhe progresin.

Kapiteni i Kosovës U-21 ka luajtur në qendër në formacionin 3-5-2, shkruan ueb faqja kroate ‘Slobodna dalmacija’.

“Në Mitrovicë doli se Hajduk ka një lojtar më të mirë se sa mendon. Duke qenë lider i ekipit që ka luajtur në mënyrë të barabartë 0:0 kundër Gjermanisë nuk është gjë e vogël”, shkruan kjo ueb faqe.

Related posts

E BUJSHME NË MERKATO/ Milan pranë akordit për transferimin e Kessie te klubi francez…

Delo.autor

Nisin dy takimet e Grupit E, Zvicra e dënuar për të fituar, Brazili luan për një pikë

Sadik.Autor

“KAPITENI PLANPRISHËS”/ Leonardo Bonuccin e pret një “San Siro” e zjarrtë

Isa.Autor

Leave a Comment