Futboll

Genoa 0-1 Milan, notat e lojtarëve

Milani fitoi ndaj Genoas me rezultat 0-1 në Serie A.

Golin e vetëm në takim e shënoi Andre Silva në minutat shtesë të takimit dhe për portugezin ky ishte i pari në Serie A.

FAKT: Gennaro Gattuso ka ndryshuar rrënjësisht Milanin këtë sezon.

Pasi Sivla u fut në lojë në minutën e 68-të dhe nuk minuta në dispozicion sa të tjerët, ai nuk arriti të jetë lojtari i ndeshjes.

Më i miri në këtë takim u vlerësua Suso, i cili përveç asistimit, bëri një paraqitje shumë të mirë. Pas spanjollit lart u vlerësuan edhe: Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez dhe Gianluigi Donnarumma.

Festa e fitores në fund të ndeshjes (Foto: Getty Images)

Për vendasit më të mirët ishin Diego Laxtal dhe Mattia Perin.

Vlen të theksohet se ky ishte goli i parë në Serie A për Silvan, ndërsa më poshtë keni notat e lotjarëve. /Telegrafi/

Genoa:

Milan:

Related posts

“Çmendet” Elseid Hysaj/ Lojtari i Kombëtares “harron” Napolin dhe DËFREHET me…(FOTO)

Isa.Autor

E QUAJTI “LËVIZJA E KROKODILIT”/ Brozoviç bëhet epik në rrjetet sociale

Isa.Autor

“KAM THËNË SE…”/ Mjeku i kombëtares kroate: Vrsaljko vendosi të sakrifikonte dhe tani…

Delo.autor

Leave a Comment