Futboll

Buffon përlotet gjatë kujtimit për Astorin

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon uk i ka mbajtur lotët, kur në stadium është përkujtuar Davide Astori gjatë ndeshjes me Udinesen

Në nder të Davide Astorit, i cili vdiq një javë më parë, të gjitha ndeshjet në Serie A kanë filluar me një minutë heshtje.

Gjatë nderimit në ndeshjen Juventus – Udinese, portieri Gianluigi Buffon nuk ka mundur t’i mbajë lotët.

Related posts

BËN GAFA SHUMË/ I tepërt tek LIVERPOOLI: NAPOLI nis bisedimet me portierin

Isa.Autor

“LOS BLANCOS” KËRKON RIKTHIMIN/ Përgjigja e Mourinhos kur pyetet për stolin e Real Madrid

Delo.autor

KUPA E GJERMANISË/ Gladbah mposht dhe eliminon me “MANITA” Bayern Munich

Delo.autor

Leave a Comment