Futboll

Golashënuesit më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve (FOTO)

Leo Messi ka shënuar dy gola në ndeshjen ndaj Chelseat, për të arritur në shifrën e 100 golave në Ligën e Kampionëve, i dyti futbollist pas Cristiano Ronaldos
Cristiano Ronaldo vazhdon të jetë golashënuesi më i mirë në Ligën e Kampionëve me 117 gola, shifër kjo e arritur pas 1152 ndeshjeve.

Në vendin e dytë renditet ylli argjentinas i Barcelonës, Leo Messi me 100 gola në vetëm 123 paraqitje.

Top pesëshen e golashënuesve më të mirë e përmbyllin Raul Gonzales me 71 gola, Ruud van Nistelrooy më 56 gola dhe Karim Benzema më 53 gola.

Related posts

FORMACION I FRIKSHËM/ Ja si po pregatitet RINGJALLJA E MILANIT, Higuain, Suso…

Isa.Autor

Manchester City tenton “rrëmbimin” e Seri, të preferuarit të Barças

Q.Autor

“SHPËRTHYEN”/ Shikoni si reaguan fëmijët e Messit kur babai i tyre fitoi “Topin e Artë”

Delo.autor

Leave a Comment