Futboll

Immobile shënoi ndaj Cagliarit golin e sezonit në Serie A

Lazio barazoi ndaj Cagliarit me rezultat 2-2 në Serie A.

Goli i barazimit për skuadrën nga kryeqyteti italian u shënua nga Ciro Immobile në minutën e 95-të.

Ciro Immobile duke festuar golin ndaj Cagliarit (Foto: Getty Images)

Italiani shënoi me thembër, pa shikuar fare portën dhe atë nga një distancë e konsiderueshme arriti të parabolojë portierin.

Se ky gol do të jetë kandidat për më të mirin e sezonit 2017/18 në Serie A nuk ka diskutim, por deri më tani është favorit për të qenë më i miri.

Related posts

MBAN NË ANKTH CHELSEAN/ Ja çfarë thotë Hazard për të ardhmen në Londër

Delo.autor

ËSHTË ZYRTARE/ Ylli i ekipit largohet nga Bayern Munich në fund të…

Delo.autor

SKËNDERBEU-BYLIS/ Momente tensioni në Korçë. Arbitri akordon 11-metërsh për ballshiotët, por më pas… (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment